Co s sebou na první hodinu tance?

foto tanceČasto se mě slečny a paní ptají v čem přijít na první hodinu? Co na sebe?

Většinou odpovídám, že si mají vzít něco, v čem se budou cítit dobře.

To je totiž podstatné – aktivně si odpočinout a načerpat novou energii. Když mě tlačí boty nebo se „necítím ve své kůži“, dobrá nálada se vykouzlí daleko hůř. Na taneční lekci si s sebou vezměte tričko, legíny nebo sukni .K tomu pokud možno penízkový pás. Oblečení by nemělo být moc volné, aby byl dobře vidět základní postoj a daly se jednoduše kontrolovat pohyby, které tančíte. Při nácviku se mi osvědčily cípaté sukně. Jsou dlouhé a zároveň je dobře vidět na nohy .Můžu kontrolovat správnost postoje. Ráda tančím i v dlouhé kolové sukni. Pro začátečnice bych doporučila sukni jednovrstvou. Jako cvičitelka používám tuto sukni minimálně právě proto, aby bylo vidět na nohy. Výborné jsou široké kalhoty, které jsou dole stažené do gumičky.

Doporučuji si koupit penízkový pas. Dají se sehnat v různé kvalitě a také za rozdílnou cenu. Pro začátek stačí i levnější, ale měly byste vědět, že  často odpadávají. Pak nezbyde nic jiného než pas přešít anebo koupit nový. Pokud si někdo chce udělat radost a propadne tanci tak jako já už po první hodině, může si koupit víceřadé penízkové pasy, celokovový pas anebo do budoucna i kostým. Penízky pro nácvik jsou důležité proto, že jednak trošku „zatíží“ boky a dodají ten správný pocit a slouží jako důležitá kontrola správnosti provedení jednotlivých cviků.

Břišní tanečnice tančí bosé – mají tak lepší spojení s matkou přírodou. To platí v teplých oblastech Orientu. U nás je přeci jen chladněji a tak tančení naboso je sice moc příjemné, ale ne každá ho ze zdravotních důvodů bude provozovat. V tom případě bych doporučila koupit buď originální boty na tance anebo taneční piškoty. Nedoporučuji botasky.

Do tašky si přibalte ručník a láhev pití bez bublinek. Počítejte s tím, že odcházet budete trošku „rozehřáté“ . Po skončení si oblečte mikinu s dlouhým rukávem.

Už se na vás při tanci moc těším.

Raha Nur

Napsat komentář