Zásady a rozdělení tradiční čínské medicíny, tipy pro zdraví

Zásady a rozdělení tradiční čínské medicíny, tipy pro zdraví

 

Když se podíváme na téma tradiční čínské medicíny zjistíme, že jde o studium minimálně na několik let, většinou na celý život. Co se lze naučit za víkend? Podíváme se na základní pojmy, rozdělení, seznámíme se s tím co to vůbec tradiční čínská medicína je. Pokud si koupíme knihu o TČM tak i když je psaná česky, obsahuje většinou spoustu termínů, kterým vůbec nerozumíme. Naučíme se rozumět, „co tím chtěl básník říci“.

Co jsou meridiány? Kde se nacházejí? Jaké základní body si můžeme sami stimulovat a tím si pomoci? Co je to moxování a baňkování? Jaké je použití tčm v běžném životě?

Co je to orgánová rozcvička a její praktický nácvik. Teorie pěti prvků. Existují orgánové hodiny? Jak využít tyto vědomosti pro zkvalitnění svého života.

Jak vařit podle kuchařky pěti elementů? Co to znamená, když je potravina ochlazující nebo zahřívací? Jak vařit podle pěti elementů? Kdy a proč jíst? Strava je lék.

Známe vůbec základní pojmy, a co vlastně znamenají?

 

Termín kursu: 13. – 14.5.2017

Po dohodě je možno přijet už v pátek.

Začátek kursu v sobotu od 9 hodin, konec v neděli cca v 15 – 16 hodin.

Místo konání: Kotenčice 90 ( obec mezi Dobříší a Příbramí)

Cena 2000 Kč .

Závazné přihlášky prosím pošlete do 26.4. Zálohu ve výši 1000 Kč pošlete prosím na účet 2205046001/5500 do 28.4.2017. Při požadavku na jiný způsob platby mě prosím kontaktujte.

Cena obsahuje jídlo a pití po celou dobu, velmi obsáhlá skripta, vyzkoušíme si baňkování a moxování, budeme jíst jídlo podle TČM.

V ceně kursu je možnost ubytování v našem domě( po předchozí dohodě).

 

Těším se na vás

S láskou Radomíra Diana Nosálová

 

Napsat komentář