Jídlem ke zdraví

Jídlem ke zdraví

Termín:30.6 – 1.7.2018 , Povíme si jak se léčit jídlem, naučíme se připravovat jídla prospěšná pro naše zdraví a přitom chutná.

Po delší době se opět sejdeme na kursu vaření. Tentokrát se zaměříme na vyladění organismu pomocí jídla. Jak víte, na mých kursech vaříme vegetariánsky, poslední dobou i dost vegansky, na přání bezlepkově.

Uvařit tak, aby jídlo bylo chutné a přitom nás nezatížilo. To je to, o co tu tentokrát půjde.

Jak používat byliny a koření tak, aby prospívaly našemu zdraví a zároveň chutnaly? Probereme směsi koření, co a proč používat dohromady, synergické účinky koření.

Zaměříme se na používání surovin vhodných i pro vegany. Opět si uděláme seitan a připravíme ho tak, aby byl chutný. Vyzkoušíme plněné bramborové knedlíky s tou nejvytuněnější náplní J Podíváme se na rostlinná mléka a na tipy jak je dělat pro běžné použití.

Připravíme si veganský kukuřízek, dvě varianty s lepkem a bezlepkový. Upečeme si veganské muffiny kváskový chléb, také pizzu.

Skripta budou tentokrát částečně v papírové podobě obrázky budou na flash disku. Protože flashky jsou teď dost časté dárky, nebudu navyšovat cenu kursu o další. Přivezte si svoji, pokud nemáte, tak se dohodneme a můžete si odvézt za mírný poplatek moji.

Uvaříme rýžovou kaši, ideální snídani, připravíme si karamel, ochutnáme slzovku, miso polévku, tofu,. Ochutnáte moji vyhlášenou pohankovou Zastavíme se u méně známých surovin jako je například konjaková mouka, vegavajo, lahůdkové kvasnice a další. Máte se na co těšit.

Kdy? 3.a 4.3.2018 Začátek v sobotu v 9 hodin, po dohodě možno přijet i v pátek večer, konec v neděli odpoledne.

Kde? Kotenčice 90

Cena: 1500,-Kč ,  Součástí kursu jsou skripta, jídlo a pití po celou dobu pobytu, možnost přespání u nás v domě.

Napsat komentář